www.bergfahrer.eu

 

ÚVOD AKTUALITY FOTOGALERIE KONTAKT    
     
MÉ VÝJEZDY
 
 

 

 

 
 

Biberwier

Biberwier 989m – Marienbergjoch 1789m

Z obce se vydáte na jih po cyklostezce ve směru Fernpass, nejdříve jedete po hlavní silnici. Z té odbočíte doleva pod hotelem MyTirol a z asfaltové cesty k hotelu odbočíte opět záhy doleva na šotolinovou cestu zprvu křižující louku u sedačkové lanovky a držíte se ve směru na Nassereiter Alm. Rychle opustíte louku a vnoříte se do lesa, kde na vás čeká stoupání 8-12%, které při opětném výjezdu na louky u sedačkových lanovek se zvýší až na 13%. Nyní stoupáte v serpentinách napůl na loukách, které v zimě slouží jako sjezdovky, a napůl v lese ve sklonu 9-14%, který několikrát dosáhne až 15%. Poslední kilometr před dosažením Bergrestaurantu Sunnalm v 1620m je již docela náročný. Jsou na něm 2 dlouhé úseky se sklonem 17%. Od restaurace vás ale čeká nejnáročnější stoupání tohoto výjezdu. Nejdříve ve sklonu 15% dosáhnete horní stanice sedačkové lanovky. Od lanovky na vás čeká krpál 28% naštěstí dlouhý jen 30m. Ten přejde ve sklon 20-21%, který pokračuje několik set metrů až prakticky k opuštěné chatě Marienberg Hütte. Od ní již ve sklonu 15-19% dosáhnete průsmyku. V průsmyku jsme měli bohužel špatné počasí, jak fotografie napovídají, tudíž nemůžeme pohovořit o žádných zajímavých výhledech, které se odsud nabízejí. Každopádně v souhrnu se nejedná o nijak náročný výjezd, dá se absolvovat také jako večerní i se sjezdem 2,5 hodinový výjezd. Na 9 kilometrech překonáte převýšení 800m.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

Bergrestaurant Sunnalm
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

není
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

2
 
    VÝBAVA

Horské koloBiberwier

Biberwier 989m – Lermoos 1004m - Grubighütte 2028m

Nejdříve z Biberwieru po hlavní silnici dojedete do Lermoosu. Zde hned na začátku obce odbočíte doleva na asfaltovou úzkou cestu ve směru turistické značky ukazující směr na Grubigalm. Stoupání začíná ihned zhurta ve sklonu 12%, které v první ostré zatáčce přejde v 15%. V pěkných serpentinách napůl na loukách, napůl v lese jedete ve sklonu 9-14%, které občas přechází v 15%. Na loukách pod mezistanicí kabinkové lanovky si asi na třičtvrtě kilometru odpočinete jen v mírném stoupání 4-5%, aby již na šotolině ve sklonu až 15% jste dosáhli mezistanice kabinkové lanovky ve výši 1334m. Dále vás čeká asi 1 kilometr odpočinkového stoupání lesem ve sklonu 6-9%, abyste posléze ve sklonu 9-13% dosáhli Grubigalm ve výši 1705m. Odtud začíná nejnáročnější vrcholové stoupání, kdy ve sklonu 12-17% vyjedete k chatě Grubig. Jedná se náročných 300m převýšení, které je ale odměněno dechberoucími výhledy na okolní hory, především samozřejmě na horu Zugspitze. Jako třešničku na dortu si v závěru stoupání těsně před chatou vychutnáte stometrový krpál 21%. Za svojí námahu jste ale odměněni jedněmi z nejkrásnějších alpských výhledů z terasy chaty Grubighütte. Vlastní stoupání z Lermoosu je dlouhé 11,5 kilometru s převýšením 1030m. Jde o středně náročný výjezd s krásnými výhledy, určitě stojí za zopakování.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

restaurace na Brettalm
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

3
 
    VÝBAVA

Horské koloBiberwier

Biberwier 989m - Nasserreither Alm 1739m

Výjezd můžete začít na velkém parkovišti lyžařského areálu v jižní části Biberwieru pod hotelem My Tirol. Držíte se ukazatelů na Nassereither Alm. Nejdříve u hotelu vjedete na louku, která v zimě slouží jako sjezdovka, abyste jí záhy opustili a vjeli do lesa nad hotelem a lesní mírnou pasáží pokračovali až k jezeru Weissensee ve výši 1082m. Za jezerem se již začne hrubě šotolinová cesta zvedat a vy ve sklonu 8-11% dosáhnete vyhlídky na křižovatce tří cest ve výši 1280m. Zde je z laviček kousek od křižovatky nádherný výhled na serpentiny silnice na Ferpass vedoucí z Imstu. Z křižovatky se vydáte ve směru na Nassereither Alm. Ihned vás přivítá stoupání se sklonem 12%, které až po drahné chvíli po prvním vracáku povolí na 8%. Chvíli si odpočinete v tomto příjemném sklonu cesty, aby se ale cesta opět v dalším vracáku zpříkřila a vy se trvale pohybujete ve sklonu 10-12% až k cíli cesty. Jen těsně před loukou Nassereither Alm je sklon cesty v jednom místě 14%. Celkově se jedná o příjemný nenáročný výjezd s množstvím nádherným panoramatických pohledů. Na 10 kilometrech nastoupáte 719m převýšení. Na louce Nassereither Alm je restaurace na statku, kde se můžete po výjezdu občerstvit.
 
   UBYTOVÁNÍ
 
   OBČERSTVENÍ NA CESTĚ

není
 
   OBČERSTVENÍ NA VRCHOLU

restaurace Nassereither Alm
 
   FYZICKÁ NÁROČNOST

1
 
    VÝBAVA

Horské kolo  
 

    
 

 Copyright © 2012-2016, www.bergfahrer.eu
Všechna práva vyhrazena.

WWW.BERGFAHRER.EU

TOPlist